Hooaeg „purgis“


2019 hooaeg lõppes ajalisest vaatevinklist vaadatuna „maratonvõistlusega” vihmasel 2. advendil. Meeleolu oli vaatamata vihmasele pühapäevale rõõmus ja pinget jätkus võistluspäeva lõpuni, sest lisaks päeva parimatele selgusid ka 2019. aasta reitinguvõitjad nii naiste kui ka meeste arvestuses. 

Reitingu esikoht oli mõlemas arvestuses enne viimast võistlust veel mitme mängija käeulatuses. Võistluse võidu ja hooaja suurepärase lõpuga kindlustasid esikoha vastavalt naiste arvestuses Katri Aavekukk ja Margus Berkmann, kes näitasid eilsel võistlusel väga head mängu ja ülekaal oli enamiku vastaste suhtes mäekõrgune.

Juunioride arvestuses oli reitnguvõitja aga juba varem selge - Kevin Sten Liik oli kindlustanud esikoha.  Noormees on teinud suure arenguhüppe ja nüüd on meie kõigi ülesanne leida talle noored tiimikaaslased, kellega saaks ja võiks teha tegusid juunioride klassis nii Euroopas kui ka Maailmas.

Reitinguvõistlustel osales 2019. aastal 276 mängijat. Rõõmust lakke hüppamiseks siiski väga suurt põhjust ei ole, sest nende 276 hulgas on ka välismaa mängijad, kes osalesid Eestis toimunud võistlustel. Lisaks ka palju neid, kes osalesid ainult ühel võistlusel. Samas on igati positiivne, et mängijate arv näitab mõningast kasvutrendi.

Naismängijaid oli 276st 80 ja juunioreid 10. Kahjuks peab tõdema, et 80 naisest pooled osalesid vaid ühel võistlusel. Aktiivseid juunioreid on meil 3, pluss üks, kes mängis 2 võistlusel.

Täpsemaid numbreid ja reitingu lõppseisu saab igaüks ise uurida reitingutabelist.

Viimasel  võistlusel kerkis esile taas eatu, ajatu ja sootu küsimus – „olla või mitte olla?” ehk kas „šveitsi süsteem või puulisüsteem?” Nii nagu kirjandusklassikud nii ka petangiklassikud ei leia sellele küsimusele ühest ja õiget vastust; kellelegi meeldib üks, kellelegi teine, mõni tahaks hoopis midagi kolmandat. Teatud piirid seab kogu sellele arutelule meie sisehalli väljakute arv ehk päris kõikide variantide vahel ei ole korraldajatel alati võimalik valida.
 
Uus hooaeg ei ole enam mägede taga – 5 nädala pärast tehakse avalöök Klubide Sarja I etapiga, millele järgnevad kohe naiste EM katsevõistlused.  Nii et viimane aeg on hakata seadma plaane 2020 hooajaks. Kalendri, reitingusüsteemi ja juhenditega saab tutvuda siin samas EPKL kodulehel.

Vive la pétanque!

09.12.2019