Agnes Sirkeli mälestusturniir petangis


Möödunud laupäeval peeti juba kolmandat korda Raadil ERM-i Viinaköögis ja selle ümbruses pikaaegse Tartu petangielu eestvedaja Agnes Sirkeli (1931-2017) mälestusturniiri.

Kohale oli tulnud petangihuvilisi üle Eesti ning ka välismaalt. Mängiti Šveitsi süsteemis viis vooru. 32 võistkonna seas saavutasid esikoha Riiast pärit Edgars Silovs ja Arturs Akmentinš. Baltimaade üheks paremaks petangimängijaks peetavale Edgars Silovsile oli see juba teine Agnes Sirkeli turniiri võit: möödunud aastal tuli ta turniiri võitjaks koos Juris Silovsiga.

Teisele kohale tulid võrukad Avo Tagen ja Danel Pilv ning kolmandaks tartlased Kertu Palm ja Aimar Poom. Osales nii nooremaid kui kogenumaid petangisõpru. Näiteks Tartu seenioride võistkonnas mänginud Kalev Jahnson ja Mai Luik, kelle tutvus Agnesega jääb enam kui poole sajandi taha, näitasid jätkuvalt head petanki ja saavutasid 21. koha.

Aitäh sündmuse kordaminemist toetanud Tartu linnale, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupile, Eesti Rahva Muuseumile ja Tartu Kalevile ja kohtumiseni järgmisel aastal.

Tartu Kalevi petangimängija Anti Alasi

Täpsed tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=248

Pilte: https://photos.app.goo.gl/1j5Xi3g7Fy2b4otM8

18.09.2019