Kokkuvõte 2019. aasta Eesti meistrivõistlustest


Selleks aastaks on suvised meistrivõistlused läbi saanud. Kokku oli 7 meistrivõistlust, kus osales 111 mängijat (8 juuniorit, 28 naist ja 75 meest). Ilmataat oli kõikidel võistlustel mängijate poolt ja lubas päiksel paista.

Kõigil seitsmel meistrivõistlusel osales ainult Silver Kingissepp, 6 võistlusel osalesid Triin Gretel Tauk, Kadri Arunurm, Kevin Sten Liik, Marek Kolk ja Vahur Raudsepp.

Kaks meistritiitlit ja kuldmedalit viisid koju Katri Aavekukk ja Margus Berkmann, kaks korda tulid teisele kohale Merike Aava ja Thibaut Mathon. Eesti meistrivõistluste pronksmedali said kaks korda kaela Kevin Sten Liik, Merike Lusbo ja Maris Rõõm.

Kolm meistrivõistluse medalit said 4 mängijat:
Margus Berkmann (2 kulda, 1 hõbe),
Andero Kelu (1 kuld, 1 hõbe, 1 pronks).
Maris Rõõm (1 kuld, 2 pronksi),
Kevin Sten Liik (1 kuld, 2 pronksi).

Meistrivõistluste suvi algas esimest korda toimunud EMV-ga veteranidele (55+). Võitja sai õiguse esindada Eestit Euroopa meistrivõistlustel Bulgaarias. Võistlus toimus Kohtla-Järvel ja osales 5 võistkonda. Mängiti alagrupis, võitja pääses edasi finaali ja 2.-3. koht mängisid poolfinaali 2 võiduni. Finaal kujunes väga kindlalt võitjate kasuks seisuga 3:0. Eestit lähevad esindama Kalju Olmre, Ivar Viljaste, Toomas Hoole ja Matti Vinni. Teisele kohale jäid Aarne Välja, Andres Veski, Vello Vasser, Johannes Neiland ja kolmandana lõpetasid võistluse Silver Kingissepp, Aivar Sein, Mait Metsla, Jaan Sepp.

Veteranide EMV tulemused

Teiseks võistluseks oli üksikmäng, mis toimus Vokas. Üle pika aja oli osalemas 58 mängijat, rohkem (60 mängijat) on olnud vaid 2000. aastal Võrus. Võistlustules oli 8 juuniorit, 10 naist ja 40 meest. Algus mängiti puulides ja edasi karikasüsteemis.

Juuniorite esikolmik:
1. Henri Mitt
2. Ott Karl Kopel
3. Kevin Sten Liik

Naiste esikolmik:
1. Maris Rõõm
2. Kadri Arunurm
3. Kertu Palm

Meeste esikolmik
1. Kaido Kopel
2. Ülo Piik
3. Toomas Hoole

Üksikmängu EMV tulemused

Järgmisena toimusid segavõistlused Uuskaldas. Laupäeval mängiti segapaarid ja pühapäeval segatriod. Mõlemal päeval mängiti Šveitsi süsteemi, millele järgnesid karikamängud.

Laupäeval osales 22 võistkonda, mis oli üle pika aja päris ilus arv - viimati osales üle 20 võistkonna 2006. aastal Rakveres (27).

Esikolmik segapaaris:
1. Katri Aavekukk, Margus Berkmann
2. Merike Aava, Thibaut Mathon
3. Maris Rõõm, Andero Kelu.

Segapaarismängu EMV tulemused

Pühapäevasel segatrio võistlusel osales 14 võistkonda.

Esikolmik:
1. Katri Aavekukk, Margus Berkmann, Veiko Proos
2. Merike Aava, Kaido Kopel, Thibaut Mathon
3. Mare Kingissepp, Marge Mägi, Kevin Sten Liik

Segatrio EMV tulemused

Augusti alguses toimusid Pirital paarismängu ja trio meistrivõistlused. Laupäevases paarismängus osales 20 võistkonda ja pühapäeval trios 15 võistkonda.

Paarismängu esikolmik:
1. Aimar Poom, Marek Kolk
2. Toomas Tauk, Andero Kelu
3. Sirje Viljaste, Merike Lusbo.

Paarismängu EMV tulemused

Trio esikolmik:
1. Kevin STen LIik, Silver Kingissepp, Ruudi Väärtnõu,
2. Margus Berkmann, Veiko Proos, Meelis Münt
3. Merike Lusbo, Aigar Lusbo, Martti Männiste

Trio EMV tulemused

Viimaseks suviseks meistrivõistluseks jäi Võrus toimunud tulistamise võistlus. Osales 8 naist, 24 meest ja 2 juuniorit, kes võistlesid meestega koos. Ott Karl Kopel ja Kevin Sten Liik pakkusid meestele kõva konkurentsi. Veerandfinaalis jäi Ott Karl alla Andero Kelule 17:20. Viimasest snadi tabamisest oleks piisanud, et noormees oleks olnud poolfinaalis. Kevin Sten alistas veerandfinaalis Ivar Viljaste 25:11 ja pääses poolfinaali, kus kohtus Harry Lusboga. Selles voorus oli Kevin Sten aga liimist lahti ja tulemuseks ainult 4 punkti.

3.-4. koha mängus Ülo Piigi vastu juhtis Kevin Sten kuni viimase snadi löögini, kui Ülo viigistas seisule 25:25. Ümbervisetes oli aga noormehel raskusi enda kokku võtmisega ja leppida tuli neljanda kohaga. Küll oli aga näha Kevin Steni suurt potentsiaali ja küll see medal järgnevatel aastatel ka tuleb.

Meeste esikolmik:
1. Andero Kelu
2. Harry Lusbo
3. Ülo Piik

Naiste esikolmik:
1. Kadri Arunurm
2. Varje Reede
3. Maris Rõõm

Tulistamise EMV tulemused

Uuendatud EMV statistika koos medalistide edetabelitega leiab siit.

Reitingupunkte andvad võistlused jätkuvad veel aasta lõpuni. Hetkel on meestearvestuses juhtimas Andero Kelu 1041 punktiga, järgnevad Marek Kolk 996 ja Kaido Kopel 959 punktiga. Naistearvestuses juhib Kadri Arunurm (1108 punkti), kellele järgnevad Maris Rõõm (995 punkti) ja Katri Aavekukk (869 punkti). Juuniorite arvestuses juhib ülivõimsalt Kevin Sten Liik 1023 punktiga, Ott Karl Kopelil on teisena 449 ja Martha Aavistol kolmandana 305 punkti.   

Jäänud on veel 2 talvist reitinguvõistlust ja 2 ESMV-d. Reitinguarvestuses läheb aasta lõpus 8-st meistrivõistlusest maha 2 halvimat tulemust ja 8-st reitinguvõistlusest 4 halvimat tulemust.

Reitingutabel

Suvi kestab veel ja mängulusti peaks jaguma kõigile.

28.08.2019