Mängud on mängitud, protestid protestitud ja enamusel riidedki kuivaks saanud. Nii vast võib kokku võtta nädalavahetusel Vokas toimunud Klubide Karika.


Nagu ka varasematel aastatel osutus võistlus mängijate hulgas väga populaarseks – kokku oli registreerunud 101 mängijat 12 võistkonnas 7 klubist. Kõik need numbrid on uued rekordid.

Kahjuks seoses CEP reeglitega ja registreerimise tähtajaga Euro Cupi võistlusele oleme sunnitud seda võistlust mängima varakevadel, mis jätab meid omakorda paljuski Ilmataadi meelevalda. Seekord ei olnud viimane meie suhtes kohe mitte armulik. Laupäeval olid kõik taevaluugid valla ja hea, et pussnuge ei sadanud. Temperatuur oli ka sobilikum suusa- kui petangimaratoniks. Aga maratoniks need kaks võistluspäeva tõesti kujunesid.

Finaaliga saadi lõpule ja võis joone alla tõmmata pühapäeva öösel vastu esmaspäeva kella 22.30 paiku. Kas peaksime tulevikus mõtlema lihtsama võistlussüsteemi peale? Mis oleks lihtsam mängijatele ja korraldajatele järgida, tekitaks vähem segadust ja erimeelsusi? Kas variandiks oleks “otsekarikas”, kus mängitakse välja kõik kohad st. iga võistkond saab 3-4 mängu seekordse võistkondade arvu juures. Ütlebki ju võistluse nimi, Klubide Karikas, et tegu on karikavõistlusega ja neid võistlusi mängitakse karikasüsteemiga. Mõtlemisainet tulevikuks igatahes on…

Võistlus ise kujunes ääretult põnevaks ja kõik oli lahtine kuni viimaste kuulideni. Eelmise aasta hõbeda suutis seekord üle kullata SK Kärdla Peatanque, kes ülimalt tasavägises finaalis suutis võita eelmise aasta valitsejat Saku Petangiklubi. Kolmanda kohaga väljus maratoniks kujunenud võistlusest SHK I tiim. Auhinnalauda aitas katta AS Mariine Auto Jõhvi.

16.05.2019