Talvehooaeg “purgis”

2018/2019 talvehooajale võib joone alla tõmmata ja kokkuvõtteid teha.

Reitinguvõistlusi oli 13, punkte kogusid 128 mängijat, kelle hulgas 35 naismängijat ja 8 juuniorit. Väga rõõmustavad numbrid. Kahjuks peab tõdema, et 35 naismängijast 9 osales vaid 1 võistlusel ja 10 kahel võistlusel. Sama kurb statistika on juuniorite osas: 8 juuniorist 4 osales vaid ühel võistlusel. Nüüd on taas koht pead kokku panna ja mõelda, kuidas saaksime nendelt naistelt ja juunioritelt, kes petangile on näpu andnud, kätte terve käe…

Reitingu tipp läks, nagu spordis tavaline, eriti põnevaks ja tasavägiseks. Võib öelda, et kuni talvehooaja viimaste kuulideni oli lahtine, kes väljub lahingust võitjana. Lõpuks pärast mitmekordset kontrollimist selgus, et nii Kaido Kopel kui ka Margo Peebo kogusid võrdselt 214 punkti. Tuli appi võtta juhend ja vastavalt sellele läks I koht Kaido Kopelile, kellel oli suurem arv kõrgemaid kohti. II koht siis jäi saagiks Margo Peebole ja III koha saavutas Urmo Auväärt.

Naiste arvestuses saavutas ülekaaluka võidu Kadri Arunurm, talle järgnesid II koha saavutanud Marge Mägi ja III kohale tulnud Kadri Veljend.

Juuniorite arvestuses oli võitja ülekaal veelgi suurem. I koha saavutanud Kevin Sten Liik kogus rohkem punkte kui järgmisele kolmele kohale tulnud mängijad kokku. II koht selles arvestuses Oskar Sepale ja III koht Harry Lusbole.

Eraldi tuleb ära märkida Kadri Arunurm, Silver Kingissepp ja Margo Peebo – mängijad, kes osalesid kõigil 13 võistlusel. Sügav kummardus.

Täpsemaid tulemusi ja statistikat saab igaüks ise uurida reitingutabelist.

Lisaks on STATISTIKA all uuendatud Eesti Meistrivõistluste ja Eesti Sisemeistrivõistluste medalistide tabelid. Põnevat uurimist kõigile.