Suve oodates. Väike meeldetuletus kõigile mängijatele.


Sel aastal (ja ka varasematel) on olnud palju võistlusi ning atmosfäär ja õhkkond on olnud tänu nende võistluste  korraldajatele ja nendel osalevatele mängijatele väga hea. Kuid alati on võimalik paremini. Teeme siis väikse sammukese paremuse poole ja enne algavat suvehooaega võtame korraks aja maha ning mõtleme asjadele, mis toimuvad väljakul ja selle ümber

1) Mängijad võiksid ja peaksid säilitama vaikust, kui vastased viskavad. Mängijad näivad olevat võimelised seda tegema oma meeskonnaliikmete jaoks, nii et sama tehke oma vastaste jaoks.

 

2) Jälgige ümbrust. Nagu talvel hallides oleme kogenud on meil suhteliselt kitsad väljakud. Kõrval väljakul võib olla väga otsustav vise, et võita / kaotada mäng  ja keegi, kes liigub või korjab oma mänguvahendeid, võib palju mõjutada kõrvalväljaku mängu tulemust.

 

3) Seiske snadi taga külgedel, mitte mingil juhul otse snadi taga, et sooritust tegev mängija ei oleks häiritud ja ei peaks vastasmängijale otse otsa vaatama.

 

4) Ärge žestikuleerige, liigutage oma pead, käsi, jalgu, mida iganes kehaosi hetkel kui vastasmängija viskab. Kui vastane on ringis, on see hetk, kus kõik liikumised või müra peaksid peatuma. Tundke end vabalt vesteldes, naerdes kui on teie võistkonna kord visata ja kuni hetkeni kuni vastane ringi astub.

 

5) Õppige selgeks reeglid ja proovige neid jälgida kuid ärge unustage härrasmehe etiketti.

 

6) Leppige kokku kõik, mis tuleb mängu alguses kokku leppida nt. kuulide märkimine, surnud alad jne

 

7) Käituge oma vastaste suhtes austavalt. Petank on loonud ja loob suuri sõprussidemeid erinevate rahvaste vahel kogu maailmas ja selle mängu mängimine õiges vaimus muudab petangi ja ka seda mängivad inimesed paremaks

 

8)) Viset sooritades hoidke oma jalad ringis, mis ei tähenda mitte ringi ees, külgedel ega taga. See tähendab, et mõlemad jalad on ringi sees ega puutu ringi sisemise ääre vastu.

 

9) Tasandage ainult üks jälg (las seda teeb mängija, kes hakkab viset sooritama sest tema teab kuhu ja mismoodi tahab ta visata). Ärge trampige, lohistage jalgu, lööge väljakul olevaid kive eemale jne.

 

10) Võtke aega, et juunioreid ja uusi mängijaid julgustada, pakkuda oma nõuandeid nii visketehnika, taktika kui ka reeglite osas. Ärge jalutage minema. Nemad on petangi tulevik.

 

11) Järgige alati ühe minuti reeglit

 

12) Teatage oma tulemused korraldajatele, et nad ei peaks teid ja tulemusi taga otsima.

 

13) Pealtvaatajad, olge tähelepanelikud. Ettevaatust lendavate kuulide suhtes ja ka snadi suhtes, mis võib lennata 100km/h ja tabamusega põhjustada suurt valu.

 

14) Kuulake hommikuti, enne võistlust, mis korraldajatel on öelda võistlussüteemi, pauside reeglite ja kõige muu kohta. See on kasulik info

 

29.04.2019