Vana Kaardiväe võidud nädalavahetusel ehk üllatused jäid sündimata

9.-10. veebruaril peeti juba tuttavaks saanud Algi tänava petangi hallis Eesti sisemeistrivõistlused üksikmängus ja tulistamise harjutuses.

Üksikmängus oli rõõmustavalt registreerunud 32 mängijat, mis on täpselt sama arv mängijaid kui eelmisel korral 2017. aasta talvel, kui üksikmängu talviseid meistrivõistlusi peeti. Nende 32 hulgas oli 4 naismängijat ja kurvastavalt vaid 1 juunior (Kevin Sten Liik – lõpp-protokollis igati kena 15. koht).

Esmakordselt Eestis oli kasutusel nn. kombineeritud Šveitsi süsteem ehk mängijad olid jagatud kahte gruppi, milles mõlemas mängiti Šveitsi süsteemi. Gruppide 8 paremat kohtusid siis juba omavahel tavapärases karikaringi mängudes. Võistluse kulgu vaadates tundus, et antud süsteem on vägagi kasutuskõlbulik kasutamiseks sisetingimustes (kui ei ole piisavalt väljakuid, et kõik saaksid korraga mängida).

Võit läks ka seekord suhteliselt üllatusvaeselt Kaido Kopelile, kes auga hoiab Eestis ilmselt mitteametlikku Parima Singlimängija tiitlit. Teine ja kolmas kohta vastavalt Margus Berkmannile ja Aimar Poomile ehk ka mängijatele, kes on varemgi üksikmängus kõrgemate kohtadele jagamisel kaasa löönud. Parima naismängijana saavutas Merike Aava 4. koha.

Üksikmängu ESMV paremusjärjestus ja tulemused

Tulistamises oli registreerunud 27 mängijat, mis on 9 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Nendest naismängijaid 3 ja juunioreid rõõmustavalt 2 (Kevin Sten Liik ja Ott Karl Kopel).

Esimeses ringis saavutas parima tulemuse Margo Peebo 32 punktiga. Otse veerandfinaali viis veel tulemus 25 (võrdluseks aastatagusest võistlusest – siis oli vaja tulemust 28, et saada otse veerandfinaali, ja 2017. aastal lausa 32 punkti). Suurepärase tulemuse viskas Ott Karl Kopel, kes jäi samaväärse 25 punktiga kahjuks veerandfinaali ukse taha.

Teises viskevoorus olid võistlejad saanud oma alguse närvilisusest üle ja hakkas tulema ka suurepäraseid tulemusi. Parimana Kaido Kopel 42 punkti (mis jäigi päeva parimaks tulemuseks) ja parima naiste tulemuse visanud Merike Aava 31 punkti.

Kahe eelvooru tulemused kokkuliidetuna viis edasi veerandfinaali tulemus 45 punkti. Siinkohal suur samm edasi võrreldes eelmise aastaga, kus piisas 36 punktist, et pääseda veerandfinaali.

Veerandfinaalid kujunesid seekord suuremalt jaolt ühepoolseks. Väga hea esituse tegi Ülo Piik, kes viskas 41 punkti ja kukutas edasisest konkurentsist eelringist esimesena edasi saanud Margo Peebo. Teises veerandfinaalis oli kõige rohkem pinget – Kaido Kopeli ja Margus Berkmanni vahelises heitluses oli kõik lahtine kuni viimaste snadi löökideni; Kaidol õnnestus tabada, kuid Margusel mitte, mis viis Kaido edasi 4 parema hulka. Kolmandas veerandfinaalis murdis hilisem võitja Andero Kelu väga hea algusega Merike Aava. Neljandas veerandfinaalis võitis ühtlase soorituse teinud Marek Kolk Alari Keeduse.

Poolfinaalides jätkus põnevust kuni viimaste viseteni. Iga õnnestumine oli medali kaaluga. Esimeses poolfinaalis võitis Ülo Piik Kaido Kopelit tulemusega 21-20, kusjuures viimased 8 viset mõlemal mängijal ebaõnnestusid. See näitab vaid tohutut närvipinget, mis valdab võistlejaid nendel otsustavatel hetkedel. Teises poolfinaalis võitis Andero Kelu Marek Kolki tulemusega 24-21. Ka selles heitluses oli mõlemal kuni viimase viskeni võimalus tulemus enda kasuks pöörata.

Pronksimäng kujunes samamoodi ääretult põnevaks ja viimase viskega võitis selle Kaido Kopel tulemusega 33-29.

Finaalis tegi taaskordselt väga hea alguse Andero Kelu ja juhtis peale esimest harjutust 12-6, kuid Ülo Piik ei andnud alla ja tasahilju jõudis järele ning enne viimast viset oli seisuks 25-23 ja Ülol veel üks vise sooritada. Seekord see ei tabanud ja võit Andero Kelule, kes viskas kogu päeva väga stabiilselt (18, 32, 24 ja 25 punkti). Igati teenitud võit.