Eestit esindavad Almería MM-l Aava, Aavekukk, Kopel ja Kelu


Nädalavahetusel Tallinnas Algi petangihallis peetud MM katsevõistluse võitsid Merike Aava ja Katri Aavekukk ning Kaido Kopel ja Andero Kelu.

Naiste katsevõistlus jäi ühepäevaseks, sest Aava/Aavekukk võitsid alagrupis mõlemaid vastaseid kaks korda, mistõttu finaali jaoks vajadust ei olnud.

Meeste katsevõistlus oli seevastu ülipingeline ja üllatusterohke. 10 osalenud paarist sai pärast nelja vooru Šveitsi süsteemis mängimist poolfinaali neli: Kaido Kopel/Andero Kelu vs Ivar Viljaste/Toomas Hoole ja Veiko Proos/Margus Berkmann vs Hanno Liiva/Allar Elerand. Mõlemas poolfinaalis läks vaja kõiki 3 mängu, et võitja välja selgitada, mis venitas esimese võistluspäeva 10tunniseks.

Esimesest poolfinaalist väljusid võitjatena Kaido Kopel ja Andero Kelu. Esimese mängu 9:13 kaotusest õppetunnid saanud Kopel/Kelu järgnevas kahes mängus vastastele üle 7 punkti ei loovatunud. 

Teise poolfinaali tulemus oli paljudele suureks üllatuseks: aastaid Eesti võistlusareenidelt eemal olnud mängijad Hanno Liiva ja Allar Elerand alistasid favoriidid Veiko Proosi ja Margus Berkmanni (5:13, 13:12, 13:8). 

Pühapäeval jätkus katsevõistlus meeste finaaliga, kus poolfinaali suurüllatajad Hanno Liiva/Allar Elerand jäid viimastel aastatel tiitlivõistlustel häid kohti saanud paarile Kaido Kopel/Andero Kelu 0:3 alla (12:13, 2:13, 3:13).

Katsevõistluse tulemused

Naise ja meeste üksikmängu, paarismängu ja segapaarismängu 2019. aasta maailmameistrivõistlused toimuvad 2.-5. mai 2019 Hispaanias Almería provintsis.

13.01.2019