Tartu vaim 2018


Taas hakkab kätte jõudma petangiturniir Tartu Vaim. Täiendatud! Vaata uuemat infot siit: https://sites.google.com/site/tartupetank/tartu-vaim   Tartu Vaimu tulemused leiab siit: https://sites.google.com/site/tartupetank/tartu-vaim

Vaata siit täpsemalt võistluse juhendit:                 

Petangiturniir TARTU VAIM juhend

 

Eesmärk: Petangimängijad saavad hunnitu petangikogemuse Eesti ühes väärikaimas mängukohas ning kogevad Tartu vaimu.

Aeg: 28. aprill 2018 algusega kell 11.

Koht: Tartu Ülikooli muuseumi toomkiriku varemed (Tartu, Lossi 25).

Juhtimine: Võistlused viib läbi Tartu Kalevi petangiklubi, peakohtunik on Anti Alasi (või Aimar Poom)

Osavõtjad: 

5-liikmelised võistkonnad, kelle koosseisus on vähemalt 2 naist. Võistkondade arv ei ole piiratud. Võistkonnas võib olla ka varumängija (6. liige), kuid iga mängu (ühe vastase vastu peetavad mängud) puhul peab võistkonnas olema vähemalt 2 naist.

Võistluste süsteem:

Võistkonnad mängivad turniirisüsteemis, kui osavõtvaid võistkondi on kuni 6. 7-8 osavõtja võistkonna puhul loositakse alagrupid ning edasi mängitakse karikasüsteemis. Üle 8 võistkonna puhul mängitaks Šveitsi süsteemis 5 vooru. Võistlema pääseb 10 esimesena nimeliselt registreerunut võistkonda. Vajadusel võidakse osalevate võistkondade arvu suurendada 12-ni, kui võistluspaiga tingimused seda võimaldavad. Võistluspaiga eripära tõttu ei pruugi väljakud olla samasuguse suuruse ja kvaliteediga.

Iga kohtumine koosneb kahest mängust: kohtuvad triod ja duppelid, millede koosseisude valik on vaba (M ja N suhtes). Iga kohtumise eel võib triode ja duppelite koosseise muuta. Eelmise aasta 3 paremat võistkonda pannakse tabelitesse paigutusega. Võistkonda käsitletakse sama võistkonnana, kui vähemalt 3 mängijat on samad mis eelmisel aastal.

Tulemuste arvestamine:

Iga võit annab ühe punkti. Kui kohtumises võidavad vastast nii trio kui ka duppel, saab võistkond kaks punkti ja vastane 0. Ühe võidu korral saavad võistkonnad kumbki 1 punkti. Võidab võistkond, kes kogub rohkem võite. Kuni 8 võistkonna puhul määrab võrdsete võitude korral paremuse omavahelistel mängudel kogutud punktide vahe. Kui see osutub võrdseks, siis on määrav trio poolt kogutud punktide vahe. Šveitsi süsteemis (üle 8 võistkonna) reastatakse võistkonnad pärast igat vooru vastavalt tulemustele ümber: loevad 1) võidupunktid, 2) Buchholzi koefitsient ja 3) punktide vahe.

Autasustamine:

Võitja võistkond saab aastaks rändauhinna TARTU VAIM valdajaks. I –III koha saavutanud võistkonna liikmeid autasustatakse Tartu sümboolikaga meenetega. Lisaks on Tartu sümboolikaga eriauhinnad.

Majandamine:

Osavõtjate transpordikulud lahendavad osavõtjad ise.

Osavõtumaks on 5 eurot osavõtja.

Võistlustele registreerimine:

Osavõtuks registreeruda hiljemalt 25. aprilliks e-postile antialasi@gmail.com või telefonil 55671105.

 

 

23.03.2018