8.-12.november toimus Hiinas Kaihuas naiste MM


Naiste MM toimus sel korral Hiinas Kaihuas, mis asub Shanghaist umbes 500 km kaugusel. Eestit esindasid Katri Aavekukk, Külli Kariste ja Merike Aava.

Eriliseks tegi need mängud see, et võistlused toimusid välitingimustes, mis omakorda tähendas, et ilmast sai väga oluline faktor. Kui esimesel võistluspäeval paistis päike, oli mõnus petangiilm, siis teised päevad meenutasid Eesti petangisuve. Teisel mängupäeval sadas terve päeva vahetpidamata, mis ilmselgelt mõjutas mänge üsna oluliselt.
Neljapäeval toimus kaks ringi Šveitsi süsteemis mänge ning lisaks tulistamise eelvõistlused.
Meie esimeseks vastaseks loositi eelmine maailmameister Hispaania. Mäng kulges üsna kiirelt ja meie poolt üpriski rabedalt. Jäime taha 0:9, kuid suutsime end veidi koguda ja kaotasime lõpuks 6:13. Teiseks vastaseks tuli Uus-Kaledoonia, kelle vastu võtsime väärtusliku võidu seisuga 13:7 ja jäime kenasti edasisse konkurentsi.

Samal päeval toimus ka tulistamise võistlus. Meie poolt osales Merike Aava, kes kogus 17 punkti, millega jäi napilt välja järgmisest ümberviskamise ringist. Tagantjärgi tarkus on, et edasipääsuks oleks vaja olnud üht snadi tabamust.

Järgmise päeva varahommikul kohtusime Singapuriga, kellega suutsime säilitada edu mängu lõpuni ning saavutasime võidu 9:7. Edasi kohtusime Malaisia tiimiga, kelle ülihea mängu vastu seekord vastumürki ei leidnud. Vastased asetasid ja lõid kindlalt hoolimata kehvadest ilmastikutingimustest ja nii tuli alla neelata suurima skooriga kaotus 2:13. Lootused 24 hulka saada polnud siiski veel kadunud. Teadsime, et järgmine mäng tuleb kindlalt võita, et edasipääsulootus säiliks. Vastaseks saime Hiina-Taipei. Suutsime eriti rasketes ilmastikutingimustes (vihm oli üsna tihe) ajamängu lõpuni vastu pidada ja saime olulise võidu 11:9. See tõi meid Šveitsi süsteemi lõpuks 20 kohale ning olime pääsenud nö finaalvõistlustele.

Et 16 hulka pääseda, pidime alistama korraldajamaa Hiina teise võistkonna, mis õnnestus meile endilegi üllatuseks üsna lihtsalt. Võit 13:6.
Võistluste viimaseks ja ehk kõige ägedamaks mänguks saime vastaseks Prantsusmaa. Oleme nendele ennegi kanna peale astunud ja seetõttu ei tuldud meie vastu „mütsiga lööma“. Suutsime siiski vastsetele maailmameistritele anda korraliku lahingu. Ega muidu poleks nad pärast tiitlivõitu öelnud, et olime neile võistluste kõige raskemaks vastaseks. 
Mäng tuledevalgel algas meile suurepäraselt. Läksime ette lausa 9:1, vastased tegid vahetuse ja enam nad praktiliselt ei eksinud. Ometi suutsime veel saada kaks punkti ja juhtisime 11:5, aga mäng käib teadaolevalt 13 punktini. Ükskõik kui hea asetuse või löögi tegime, suutsid nemad veelgi paremini. Nii tuligi vastu võtta kaotus 11:13. Eriti hea mängu tegi Katri, keda vastased käisid pärast mängu eraldi tunnustamas. Sellega lõppes MM meie tiimi jaoks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et meie mäng paranes iga järgneva mänguga ja kohta 16 hulgas võib lugeda korralikukuks tulemuseks.

Maailmameistri tiitli võttis üle hulga aja Prantsusmaa alistades suhteliselt ühepoolses mängus Madagaskari 13:6, pronksi said Kambodža ja Itaalia.
Tulistamise maailmameister selgus viimase viskega. Ke Leng Kambodžast alistas Tai mängija Phantipha Wongchuvej 43:38. Pronksi viisid koju sakslanna Luzia Beil ja türklanna Hilal Caputlu.

Kokkuvõtte MM-st tegi Marju. 

21.11.2017