Prantsusmaal selgusid selle aasta meeste Euroopa meister triodes ja tulistamises


Triode Euroopa meistriks tuli Prantsusmaa, teine oli Itaalia ja kolmandat kohta jagasid Holland ning Monaco. Tulistamise meistriks tuli Prantsusmaa Dylan Rocher. Eestit esindasid Kaido Kopel, Margus Berkmann ja Veiko Proos ning tulistamises Margus Berkmann.

Eesti mängis väga tublilt. Šveitsi süsteemis mängiti 5 vooru. Esimene mäng oli Taaniga, mis võideti 13-7, teises mängus kohtuti Ungariga 13-9, kolmas kohtumine oli Šotimaaga ja taas võit 13-7. Peale kolmandat vooru oli Eesti teisel kohal Norra järel. Neljas mäng oligi Norraga, kust tuli valus kaotus 0-13. Kuid üldjärjestuses jäime siiski kolmandaks. Viimane mäng oli Luksemburgiga, mis lõpes ka kaotusega 3-13. Peale šveitsi voore jäi Eestile kümnes koht ja edasipääs kuuteistkümne hulka olemas. Peale šveitsi voore tulid puulid, kus Eesti oli koos Belgia, Norra ja Slovakkiaga. Kaks paremat saavad edasi kaheksa hulka. Esimene kohtumine Belgiaga 2-13, teine mäng Slovakkiaga 13-3 ja otsustav mäng taas Norraga. Mäng oli väga põnev ja parasjagu pinget kruttiv. Revanš sai võetud ja Eesti võitis 13-8 ning kaheksa hulgas. Veerandfinaali vastaseks tuli aga Prantsusmaa, kus vastas maailma 4 parimat mängijat. Ja siit Margus Berkmanni kommentaar toimunule:" Lisaks mäng peaväljakul, kus spetsiaalsed kaamerad filmimas/zoomimas ning mikrofonid küljes ja kommentaatorid telesse kommenteerimas. Need elukutselised mängijad jäävad meile vast alistamatuks. Punkti saime siiski kätte.  Meie mäng ei kannata just kriitika. Rambivalgus niitis rohkem, kui vikat."  Prantslastele on kaamera ees mängimine tavaline aga kes pole seda varem kogenud, siis võtab ikka värisema küll.  Igal juhul VÄGA TUBLI TÖÖ MEHED! 

Tulistamise esimeses voorus sai Margus kokku 26 punkti ja 15.-na edasi teise vooru. Teises voorus liidetakse esimese ja teise vooru punktid kokku. Marguselt taas 26 punkti kuid 52 kokku ja sellega enam edasi ei pääsenud. Kokkuvõttes 17. koht. 

Foto koos Euroopa meistri Prantsusmaaga:

  

Üldpilt kõikidest osalejatest:

28.09.2017