Petangiturniir Tartu Vaim


Pühapäeval, 1. mail toimub Tartus taaskord petangiturniir Tartu Vaim. Võistluse korraldab Tartu Kalevi petangiklubi, registreerumine toimub kuni 27. aprillini e-postile antialasi@gmail.com või telefonil 55671105 (Anti Alasi).

Järgnevalt Tartu Kalevi petangiklubi poolt edastatud petangiturniir TARTU VAIM juhend.

Eesmärk: Petangimängijad saavad hunnitu petangikogemuse Eesti väärikaimas mängukohas ning kogevad Tartu vaimu.

Aeg: 01. mai 2016 algusega kell 11.

Koht: Tartu toomkiriku varemed (Tartu, Lossi 25)

Juhtimine: Võistlused viib läbi Tartu Kalevi petangiklubi, peakohtunik on Anti Alasi.

Osavõtjad
Klubide ehk mängijate poolt moodustatud 5-liikmelised võistkonnad, kelle koosseisus on vähemalt 2 naist. Võistkondade arv ei ole piiratud.

Võistluste süsteem:
Võistkonnad mängivad turniirisüsteemis, kui osavõtvaid võistkondi on kuni 6. 7-8 osavõtja võistkonna puhul loositakse alagrupid ning edasi mängitakse karikasüsteemis. Üle 8 võistkonna puhul mängitaks Šveitsi süsteemis 5 vooru. Iga kohtumine koosneb kahest mängust: kohtuvad triod ja duppelid, millede koosseisude valik on vaba (M ja N suhtes). Iga kohtumise eel võib triode ja duppelite koosseise muuta. Eelmise aasta 3 paremat võistkonda pannakse tabelitesse paigutusega. Võistkonda käsitletakse sama võistkonnana, kui vähemalt 3 mängijat on samad mis eelmisel aastal.

Tulemuste arvestamine:
Iga võit annab ühe punkti. Kui kohtumises võidavad vastast nii T kui ka D, saab võistkond kaks punkti ja vastane 0. Ühe võidu korral saavad võistkonnad kumbki 1 punkti. Võidab võistkond, kes kogub rohkem võite. Võrdsete võitude korral määrab paremuse omavahelistel mängudel kogutud punktide vahe. Kui see osutub osutuvad võrdseks, siis on määrav T poolt kogutud punktide vahe. Šveitsi süsteemis reastatakse mängijat pärast igat vooru vastavalt tulemustele ümber: loevad 1) võidud, 2) Buchholzi koefitsient ja 3) punktide vahe.

Autasustamine:
Võitja võistkond saab aastaks rändauhinna TARTU VAIM valdajaks. I –III koha saavutanud võistkonna liikmeid autasustatakse Tartu sümboolikaga diplomite ja meenetega. 

Majandamine:
Osavõtjate transpordikulud lahendavad osavõtjad ise.
Osavõtumaks on 2 eurot osavõtja, s.o 10 eurot võistkonna kohta.

Võistlustele registreerimine:
Osavõtuks registreeruda hiljemalt 27. aprilliks e-postile antialasi@gmail.com või telefonil 55671105.

08.04.2016