Eestit esindavad tiitlivõistlustel aastal 2015


peamiselt Kärdla klubist pärit mängijad. Vaid Kaido Kopel ja Veiko Proos esindavad teisi klubisid. Kaido on PK Kalev ja Veiko Soome klubi PC Järvenpää liige.

Õiguse esindada Eestit 6.-8. novembrini peetavatel naiste maailmameistrivõistlustel Tais Bangkokis teenisid Merike Aava, Katri Aavekukk, Külli Kariste, Marju Velga, kes alistasid 4 võiduni peetud finaalseerias oma vastased 4:1. Esimese finaalmängu võitsid napi eduga 13:11 Eve Oidsalu, Varje Reede, Maive Sein, kes olid katsevõistlused võitnud kahel eelmisel aastal. Järgnevates kohtumistes õnnestus oma paremus maksma panna Tallinna naistest kooosnenud võistkonnal, kes võitsid neli mängu järjest.

Meestel oli olukord pingelisem, vähemalt laupäeval tundus nii kui eeldatav favoriit kaotas kahest mängitud kohtumisest mõlemad. Enne kõikide mängude lõppemist sai ka selgeks, et meeskonnal koosseisus Indrek Reiter, Aimar Poom, Marek Kolk, Alari Keedus (Indrek Reiter ei mänginud kaasa ühtegi kohtumist, kuid oli registreeritud) pühapäevasesse finaali asja ei ole. Laupäevane väga soe ja päikeseline ilm oli pühapäeval Tallinnas asendunud vihmase ja suve kohta jahedavõitu ilmaga ning muutunud oli ka jõudude vahekord. Meeskond koosseisus Meelis Münt, Kaido Kopel, Veiko Proos, Margus Berkmann mängis kindlalt ja edukalt ning ei jätnud vastastele (Kalju Olmre, Arvi Palla, Ivar Viljaste, Silver Kingissepp) eriti palju rõõmustavaid hetki. Finaalseeria võideti kindlalt 3:0 ja septembri lõpus püütakse olla parimas vormis Euroopa meistrivõistlustel Albenas, Bulgaarias. Kahel eelmisel kontinendi tähtsamal võistlusel on Veiko Proos toonud Eestile tulistamise täpsusharjutuses pronksmedalid - loodetavasti on ka sel aastal oodata põnevaid ja tulemuslikke tegusid!

Finaalide mängude tulemused võitja poolt vaadatuna:

Naised - 11:13, 13:5, 13:5, 13:1, 13:9 - 4:1

Mehed - 13:9, 13:1, 13:1 - 3:0

NB! II ringi mängude tabel võistluskalendri all.

15.06.2015