KOHTLA-JÄRVE 2. KARIKAVÕISTLUSED, 3. ETAPP

Korraldaja: Kohtla-Järve Spordihuviklubi
Võistluspaik: Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi staadion
Osavõtjaid: 33
Algusaeg: 10.00/lõpp 14.35
Osavõtumaks: 15 krooni
Lisainfo: tel (033) 54 381- Ilmar Taluste, (050) 22 860 - Rene Kundla
Märkused:võistlus kestis pidevas vihmasajus. 33 mängijat olid jagatud 8 alagruppi, alagrupiturniiride tasavägisust näitab asjaolu, et vaid kahel mängijal ei õnnestunud võiduskoori avada.

Toomra võitis karika, Kundla võitis Toomrat

Kolmapäeval, 20. augustil peeti Kohtla-Järvel linna karikavõistluste kolmas ning ühtlasi viimane etapp, kus kavas oli üksikmäng. Üllatusvõidu võttis Rene Kundla, kes alistas finaalis vanameister Lemmit Toomra, kellele omakorda kuulus üldvõitja karikas.

Taasiseseisvumispäeval tuli halvale ilmale vaatamata kohale 33 petankerit, kes pidevat sadu trotsides pidasid neli ja pool tundi kestnud võistlusel vapralt vastu. Võistlejad jagati kaheksasse alagruppi, igast grupist pääses edasi kaks paremat, kes asusid olümpiasüsteemis mängima 16 parema hulgas. Pingelise turniiri ajas veelgi põnevamaks reitingu kahe parema väljajäämine teisest ringist.

Alagrupis ühe kaotuse saanud Rene Kundla pääses grupist edasi teisena. 1/8-finaalis tuli vastaseks Uku Post, kelle alistamine ei valmistanud suuremate kogemustega Kundlale erilist raskust. Seejärel ootas kindla käe ja külma närviga Kundlat ees kaks rasket mängu: Alari Keedusega 13:11 ja poolfinaal Juhan Neilandiga 13:12. "Poolfinaalis sai Juhan alguses kaks korda kolm punkti, seejärel muutus ta ootamatult lohakaks. Samas suur tänu Juhanile, kes andis mulle kasutada mänguvahendeid, kuna mu enda omad olid veeuputuses kannatada saanud," kommenteeris võitja.

Finaalis kohtusid maakonna petangielu edendamisega tegelev Kundla ja kaua reitingu esikümnes püsinud Lemmit Toomra. Mängu algul võttis Toomra ühe vooruga kolm punkti, kuid pärast seda läks mäng tasavägisemaks. Kundla arvates kinkis vastane talle lihtsaid punkte: "Võib-olla oli tal pingelangus, sest üldise karikavõidu oli ta finaalipääsuga juba kindlustanud." Üllatavalt rahulikult mänginud Kundla võitis finaali tulemusega 13:9. "Võit tuli endalegi üllatusena, sest oleks pidanud heaks juba pääsu kaheksa hulka, sest sel aastal pole ma neljast varasemast üksikmänguturniirist koguni kolmel alagrupist edasi pääsenud. Kindlasti tahan tänada pealtvaatajaid, kelle toest oli eriti abi poolfinaalis ja finaalis. Kohati tundus, et nad uskusid mu edusse rohkem kui ma ise," ütles üksikmänguetapi võitnud Rene Kundla.

Teised paremad kohamängud: 3.-4. koht Juhan Neiland - Elmo Lageda 13:11, 5.-6. koht Kalle Orro - Sirje Viljaste 13:9, 7.-8. koht Andres Veski - Alari Keedus 13:8, 9. koht Ivar Viljaste, kes alistas B-finaalis Aivar Metsari 13:7.

Kolmeetapiliste Kohtla-Järve karikavõistluste esikuuikusse mahtusid: 1. Lemmit Toomra 104, 2. Rene Kundla 94, 3. Kalle Orro 84, 4. Andres Veski 76, 5. Alari Keedus 74, 6. Tõnu Kapper 70 punktiga. Naistest said võistluse peakorraldajalt Ilmar Talustelt auhinnad Aigi Orro (64 punkti), Ivi Külmhallik (34) ja Sirje Viljaste (30).

Kohtla-Järve võistlus tõi muudatusi ka reitingu esikümnesse (sulgudes koht enne kolmapäevast turniiri): 1. (1.) Enno Konsa 428, 2. (2.) Tõnu Kapper 417, 3. (3.) Kalle Orro 382, 4. (6.) Lemmit Toomra 347, 5. (4.) Andres Veski 327, 6. (14.) Rene Kundla 282, 7. (5.) Mait Metsla 274, 8. (7.) Alari Keedus 253, 9. (15.) Juhan Neiland 242, 10. (12.) Elmo Lageda 233 punkti.

Järgmine võistlus toimub 26. augustil Jõhvis, kus kavas on Jõhvi petangiteisipäevakute 4. etapp paarismängus.