Heldur Niinepuu 11:4

LUGU PÕHJARANNIKUS
- Reede, 1.08.2003

Metsla võttis turniirivõidu, Konsa reitingus esikohal

Selle nädala Jõhvi petangiteisipäevaku finaalis alistas kohtlanõmmelane Mait Metsla kohaliku petankeri Enno Konsa, kes hõivas taas reitingutabeli tipu.

"Kui poolfinaal tuli lihtsalt, peab ka finaalis kindlalt võitma," tõdes Metsla, kes finaalis sai võidu numbritega 11:3 ja poolfinaalis alistas vastase koguni 11:2. Esimese individuaalturniiri võidu saanud Metslal oli tänavu juba kirjas võit trios. Et eelmisel aastal oli ta võitnud ka paarismängus, sai Metslast neljas petanker, kes võidutsenud maakonna reitinguturniiridel kõigis kolmes mänguviisis. Peale tema on sellega hakkama saanud Enno Konsa, Tõnu Kapper ja Lemmit Toomra.

Kokku võitis Metsla teisipäeval kõiki kuut ette sattunud vastast, teiste seas alagrupis enne turniiri reitingutabeli tipus olnud Tõnu Kapperit. Võistluse peakorraldaja Kapper, kelle tee finaali oli sulgenud veerandfinaalis saadud 10:11 kaotus Rene Kundlalt, jõudis miinusringi kaudu 3.-4. koha kohtumiseni. Kapper alistas pronksimängus esimest korda turniiril osalenud Jõhvi noormehe Emil Murzajevi 11:2. Kolmanda koha eest saadud punktidest Kapperile reitingutabelis esikoha säilitamiseks ei piisanud. Teise koha eest 80 punkti noppinud Enno Konsa läks tast 11 punktiga mööda.

Konsa täitis teisipäeval hõbepetankeri järgunormi, esimesena oli sellega hakkama saanud Kapper. Metsla omakorda sai vajalikud punktid, mis viisid kohtlanõmmelase pronksijärgu täitmiseni. Selle aunimetuseni on jõudnud seitse mängijat.

Kokku osales teisipäevasel turniiril 31 petankerit, kes esimesel etapil jagati kaheksasse alagruppi. Iga grupi kaks paremat pääsesid play-off'i. Esineliku selja taga lõppesid esitosinasse pääsenute kohamängud järgmiste tulemustega: 5.-6. koht Rene Kundla - Hillar Neiland 11:6, 7.-8. koht Kalle Orro - Jaanus Külmhallik 11:4, 9.-10. koht Matti Kämärä - Elmo Lageda 11:5, 11.-12. koht Ivi Külmhallik - Alari Keedus 11:9. Parima noore auhind kulus Merilin Neilandile, kes jagas 17.-24. kohta.

Maakonna reitingutabeli esikümme näeb pärast viimatist võistlust välja nii (sulgudes eelmine koht): 1. (2.) Enno Konsa 410, 2. (1.) Tõnu Kapper 399, 3. (4.) Kalle Orro 320, 4. (3.) Andres Veski 310, 5. (5.) Lemmit Toomra 243, 6. (6.) Alari Keedus 240, 7. (16.) Mait Metsla 226, 8. (8.) Matti Kämärä 222, 9. (7.) Matti Vinni 210, 10. (9.) Elmo Lageda 200 punkti. Edukaima naisena on Aigi Orro 141 punktiga 16. kohal. Kokku on selle aasta üheksal reitinguturniiril osalenud 96 mängijat.

Tänavu seisab Ida-Virumaal ees veel kuus reitinguturniiri, igas mänguviisis kaks. Lõikuskuul on kolm võistlust: Jõhvis võisteldakse trios 12. ja paarismängus 26. augustil, vahepeale jääb Kohtla-Järve karikavõistluste viimane etapp, mis peetakse 20. augustil üksikmängus. Septembris toimuvad Jõhvi meistrivõistlused üksikmängus 7., trios 14. ja paarismängus 28. kuupäeval.

Kalendri, reeglite ning uudisena ka ülevaatega Eesti meedias ilmunud petangilugudest saavad huvilised tutvuda Internetis aadressil www.monopol.ee. (PR)