Toomas Välja

LUGU PÕHJARANNIKUS - 3.07.2003

Kalle Orro esimene võit

Pidev maakonna reitinguvõistlustel osaleja Kalle Orro saavutas möödunud teisipäeval lõpuks ihaldatud esikoha.

Tulnud eelmise aasta juunikuus esimest korda petangivõistlustel osaledes neljandaks, pidi Kalle Orro esikohta ootama rohkem kui aasta. Võit tuli 18. katsel. Seni olid tal edukamatena kirjas teine koht nii paarismängus kui ka trios ning kaks kolmandat kohta üksikmängus ja üks paarismängus.

Visa mehe ponnistused kandsid vilja Vokas, ainsal maakonna reitingukalendri järgi muruväljakul peetud võistlusel, kuhu oli sel aastal kohale tulnud rekordarv osalejaid - 62. See kate paistab Orrole sobivat, sest eelmisel aastal oli ta Vokas kolmas.

Turniirivõit tuli aga igapäevaleiba Eesti Energias teenivale kohtlajärvelasele Vokas kõva töö tulemusena. Finaalis Ergo Kelderi vastu suutis ta 3:8 kaotusseisust minna juhtima 11:8. Viimaseks vooruks oli jõutud viigini 12:12. Hoolimata Kelderi poolehoidjate kõikvõimalikest pingutustest Kalle Orro rütmist välja lüüa, näitas Orro külma närvi, võites mängu 13:12.

Ka teel finaali pidi Orro raskeid seise enda kasuks pöörama. Andres Viisitame vastu tuli ta välja 6:12 kaotusseisust. Alari Keeduse vastu oskas ta maha mängida 10:1 eduseisu, kuid suutis seisult 10:10 siiski võiduks vajalikud kolm punkti võtta.

Keedus ja Viisitam kohtusid pronksimängus, kus 13:8 jäi peale Keedus.

5.-6. koha kohtumises alistas Tarvo Kelder 13:7 Sirje Viljaste, kellele kuulus edukaima naise eriauhind. Võidumehe Kalle Orro esimene õnnitleja, abikaasa Aigi sai Vokas 7. koha, alistades kohamängus maakonna reitingutabeli tipus asuva Enno Konsa. Esitosinasse mahtusid ka Ivar Viljaste (9.), Merilin Neiland (10.), Andrus Kurs (11.) ja Elmo Lageda (12.).

Võistlused olid kohaliku petangiaktivisti Juhan Neilandi eestvedamisel väga hästi korraldatud. Hoolimata suurearvulisest osavõtjaskonnast, kulges võistlus 25 Voka jalgpallistaadioni murul maha mõõdetud väljakul võistluspaika toodud võimenditest tulnud laulude saatel ladusalt.

Lisaks meeste esikolmikule ja naiste parimale said auhinnad ka noormeeste (1. Andrus Lehismets, 2. Martin Kirsimaa, 3. Einar Juhkam) ja neidude (1. Merilin Neiland, 2. Maiken Luud, 3. Ingrid Lehismets) kolm paremat. Ei puudunud ka loosiauhind.

Maakonna reitingutabelis esimesena jätkavale Enno Konsale (326 punkti) kaotab 7. kohalt 2. tõusnud Kalle Orro poolesaja silmaga. Ülejäänud kohad esikümnes jagunevad järgmiselt: 3. (eelmine koht 3.) Andres Veski 262, 4. (2.) Tõnu Kapper 259, 5. (4.) Matti Kämärä 194, 6. (5.) Elmo Lageda 187, 7. (14.) Alari Keedus 169, 8. (7.) Aivar Metsar 168, 9. (8.) Juhan Neiland 166, 10. (9.) Lemmit Toomra 163 punkti. Kokku on sel aastal reitinguvõistlustel osalenud 93 mängijat.

Järgmine võistlus, 15. juulil kavas olev Kohtla-Järve karikavõistluste 2. etapp paarismängus on maakonna selle aasta 15 kavas oleva reitinguvõistluse poolitajaks.

Seni peetud võistluste tulemused ja eelseisvate võistluste kava, samuti mängu reeglid leiate Internetist www.monopol.ee/petank.