Suvehooala parimad on selgunud.

Nädalavahetusel peeti Tallinnas Kalevi väljakutel suvised viimased Eesti Meistrivõistlused.

Laupäeval toimunud EMV trios oli edukaim võistkond Kaido Kopel,Meelis Münt,Margus Berkmann, kes kindlalt võitis finaalkohtumise seisuga 13:1 Roger Viks,Martin Mänd,Harry Kanistik ees. Pronksikohtumises domineeris meeste täpsem silm ja käsi; koosseis Marek Kolk,Aimar Poom,Anti Alasi võitis 13:11 naistrio Kadri Arunurm,Mare Kingissepp,Riina Hein ees.Lõplik paremusjärjestus: http://www.petanque.ee/index.php?id=103691&cid=226

EMV tulistamisest võttis osa 21 meest (sealhulgas ka juuniorid ) ning 7 naist.

Meeste arvestuses alistas Allar Elerand finaalis Roger Viksi. Pronksikohtumises Kaido Kopel aga Marek Kolgi.

Naiste arvestuses võitis kuldmedali Merike Aava, hõbeda Mare Kingissepp ja pronksi Eve Oidsalu.

Peale kõikide reitingupunktide kokkulöömist näitab reitingutabel, et üldarvestuses juba pikka aega esimesel kohal olnud Kalju Olmret ei suutnud ka viimased võistlused muuta, kokku talle 988 punkti. Kaido Kopel teisena kogus kokku 931 punkti ja Roger Viks napilt Kaido järel kolmas 912 punkti. Neljanda punktisumma saavutas Ivar Viljaste 872,5 , viies koht Meelis Münt 868 punkti ning kuues, viimane auhinnaline koht, Martin Mänd 859 punkti. Samad punktisummad kujunesid nii üldarvestuses, kui meeste arvestuses.

Naiste arvestuses reitingutabeli esimesele võidureale 939 punktiga tuli Merike Aava, Kadri Arunurme 866 punkti ees, kolmas Katri Aavekukk 846 punkti. Neljas punktisumma kogunes Mare Kingisseppale 825 punkti, viies Riina Hein 794 ja kuues auhinnaline koht Sirje Viljaste 770 punkti.

Juuniorite parimad saavutasid hooaja lõpuks järgmise pingerea: esimene koht Oskar Sepp 535,5 punkti, teine koht Kuno Kolk 365 punkti ja kolmas Harry Lusbo 236 punkti.

Reitinguauhinnad antakse reitingu kuuele paremale naiste ja meeste arvestuses:
I koht – rahaline auhind (50% Eesti meistrivõistluste osalustasudest)
II koht – rahaline auhind (30% Eesti meistrivõistluste osalustasudest)
III koht – rahaline auhind (20% Eesti meistrivõistluste osalustasudest)
IV koht – litsents 2014.a + meene
V koht – litsents 2014.a + meene
VI koht – litsents 2014.a + meene
Kolmele parimale juuniorile antakse meened, kuid auhinnad antakse välja tingimusel, et on osaletud vähemalt 6 võistlusel.