Suvereitingu 2012 parimad

Pärast pikka vaikust oleme jõudnud niikaugele, et saame välja kuulutada 2012. aasta suvereitingu parimad.

Üldreitingu arvestuses möödusid viimase kahe võistlusega, pikalt esikohal püsinud Kalju Olmrest (Kärdla PK), Roger Viks (Kärdla PK) ja Martin Mänd (Kärdla PK). Punktid siis vastavalt Viks 954, Mänd 915 ning Olmre pidi leppima 813 punktiga ja kolmanda kohaga. Parim naine üldreitingus oli Merike Aava (Kärdla PK) 675 punktiga ja tasuks neljas koht.

Meeste reitingus on esikolmik sama mis üldreitingus. Järjestus siis Viks 954, Mänd 915 ja Olmre 822 punkti. Meeste reitingust leiame ka meie meesjuuniorid, kus esimese ja teise koha vahe oli kõigest 3,5 punkti. Esikoha sai endale Oskar Sepp (Mäetaguse SK) 192,5 punktiga ja tubli osalemisega võistlustel (9 võistlust). Teise koha saavutas Kuno Kolk (Kalevi PK) punktide arvuga 189 ja arvestades, et ta osales ainult viiel võistlusel, on see igati tubli saavutus. Kolmas koht läks seekord Haapsalu noormehele Ilmar Volmerile (PK Wicia) 159 punktiga, kes võttis osa 7 võistlusest. Tublid noormehed ja loodame, et huvi jätkub ka edaspidiseks ning noori mängijaid tuleb juurde.

Naiste reitingus üllatusi polnud. Ülivõimsalt võitis naistest Merike Aava (Kärdla PK) 966 punktiga. Talle järgnesid Marju Velga (Kärdla PK) 828 ja Külli Kariste (Kärdla PK) 780 punktiga. Naisjuuniore osales suvistel võistlustel ainult kaks ning neistki üks kahel ja teine vaid ühel võistlusel, mistõttu naisjuunioride parimaid ei saa välja kuulutada.

Nüüd siis edasi võistkondliku reitingu juurde. Neid oli arvestuses neli: trio, paarismäng ning esiliiga trio ja esiliiga paarismäng. Nii trio kui ka esiliiga trio arvestuses saavutas esikoha Ida-Virumaa võistkond koosseisus Mait Metsla (SHK), Matti Vinni (Mäetaguse SK), Pjotr Nikkar (SHK) ja Johannes Neiland (LTK 11), punktid vastavalt 408 ja 477. Trio arvestuses teisele kohale jõudsid Roger Viks, Martin Mänd ja Harry Kanistik (Kärdla PK) 384 punktiga. Kolmandaks tulid Arvi Palla (Kärdla PK), Merike Aava ja Kalju Olmre, kellel oli küll sama palju punkte neljandal kohal oleva naistetrioga koosseisus Marju Velga, Külli Kariste ja Katri Aavekukk (Kärdla PK), kuid siin sai määravaks Eesti Meistrivõistluste tulemus, kus Merike, Arvi ja Kalju saavutasid esikoha.

Esiliiga trio teise koha viisid Valgamaale Mihkel Lillemets, Toomas Reede, Tiit Kattai ja Janek Kangur (Valga PK) 252 punktiga. Kolmas koht läks aga Haapsallu – Märt Lindsalu, Aivar Sein, Veiko Aasa (PK Wicia) ja külalisena Tarvet Päkk (Valga PK) said kokku 192 punkti.

Paarismängus võitsid Ivar Viljaste ja Kristo Viljaste (SHK) (285) 21 punktiga Viksi ja Mändi (264). Kolmanda kohaga pidid leppima Palla ja Olmre (216).

Esiliiga paarismängus olid teistest peajagu üle Haapsalu tandem Aivar Sein ja Märt Lindsalu (PK Wicia) (369), teise koha saavutasid Haapsalust Endla ja Kaido Antsve (PK Wicia) (240) ning kolmanda koha Valgamaa paar Anneli ja Tiit Kattai (213).

Soovime kõigile palju õnne ja kohtumiseni esimesel sisevõistlusel 19. jaanuaril, kus anname suvereitingu 2012 parimatele ka meened.

Pidi küll kaua ootama, aga parem hilja kui mitte kunagi.