Merike Aava saavutas EMil kaheksanda koha

Belgias toimuvatel naiste ja juunioride EMil toimunud tulistamisharjutuses näitasid avapäeval head tulemust Eesti esindajad. Naistest viskas Merike Aava eelringis 28 punkti ja vaheringis küll veidi vähem (20), kuid sellest piisas, et jõuda õhtusesse veerandfinaali. Seal ta kaotas vastasele 15:42, tasuks kaheksas koht. Juunioridest sai Kaarel Mikk 18 punkti.

Eelringis jagas Aava hea tulemusega 28 silma (võrdluseks näiteks, et MMil viskas Eesti esindja 26 silma, mis pole ka tegelikult kehv resultaat) 30 naise seas koos Taani ja Norra esindajaga 7.-9. kohta. 4 paremat (Prantsusmaa 40, Rootsi 38, Hispaania 35 ja Soome 33) pääsesid otse veerandfinaali, kaheksa järgmist pääsesid vaheringi. Vaheringist said edasi neli paremat ja nendeks olid Saksamaa (37), Belgia (30), Taani (24) ja Eesti (20), esimesena jäi ukse taha norralane (15), ebaõnnestus aga eelringis 30 punktiga kuuendat tulemust näidanud Monako esindaja, kes viskas vaheringis vaid 2 punkti.

Veerandfinaalis on Aava vastaseks Prantsusmaa esindaja Angelique Papon, Aava kahjuks kaotas favoriidile 15:42 ja edasi ei jõudnud.

Võistkonnavõistluse esimesel etapil on naised ühes grupis koos Hollandi (kaotati 6:13) ja Soomega (kaotati 8:13), kes said ka alagrupist edasi, Eesti mäng Valgevenega laupäeva hommikul otsustab, kes saab kolmanda ja kes neljanda koha. Mõlemad jätkavad Rahvuste karikal.
Tulemused
1. voor Eesti - Holland 6:13, Soome - Valgevene 13:7
2. voor Eesti - Soome 8:13, Holland - Valgevene 13:12

Kokku on kaheksa gruppi, igast grupist pääseb kaks paremat järgmisse ringi, kus on neli neljast gruppi.

Kaarel Mikk jagas 18 punktiga koos taanlasega 24 osaleja seas 17.-18. koha. Avaringi võitnud iirlane kogus koguni 49 punkti, kuid poolfinaali ta ei pääsenud, sest kaotas veerandfinaali 14:26. Üks veerandfinaalidest oli aga äärmiselt kõrgetasemeline, kus pranstlane alistas monakolase 57:56.

25 poiste võistkonda mängivad esimeses ringis 5 vooru šveitsi süsteemis, kust 12 paremat pääsevad edasi puulidesse. Esimeses voorus kaotas Eesti Saksamaale 2:13. Teises voorus jäädi alla Itaaliale 1:13.