Oidsalu/Kopel võitsid TAFISA maailmamängud

Leedus, Šiauliais toimunud ülemaailmse spordiorganisatsiooni TAFISA (The Association For International Sport for All)  viiendate maailmamängude petangiturniiri võidu tõi Eestisse Tallinna Kalevi petangiklubi duo Eve Oidsalu/Kaido Kopel.

Avapäeval šveitsi süsteemis peetud esimesel etapil nelja võiduga endale veerandfinaaliks parema asetuse kindlustanud Oidsalu/Kopel alistasid veerandfinaalis Läti võistkonna 13:7, poolfinaalis oldi 13:1 parem Valgevene/Leedu ühendduost. Finaalis alistati Venemaa duo Dmitri Žilin/Konstantin Gotsfrid13:11, kes seega ei suutnud revanšeerida päev varem saadud 0:13 kaotust. Pronksmedalid viidi Lätti.

Esikolmik pildil (foto: Priit Koppel)

Eesti teine duo Marek Kolk/Priit Koppel said avapäeval 3 võitu ja 1 kaotuse ning pääsesid paarikümne paari seas veerandfinaali kuuenda asetusega. Veerandfinaalis kaotati hilisemale pronksipaarile 6:13. Kaotati ka 5.-8. koha poolfinaal, seda tulemusega 10:13. 7.-8. koha kohtumises suutsid aga eestlased alistada võistluse parima Leedu võistkonna 13:10.

ROKi ja UNESCO patrionaaži all toimuvatel mängudel oli ligemale 7000 osalejat 60 riigist. Medalialadest osalesid eestlased vaid petangis. 2016. aastal peetakse TAFISA 6. maailmamängud Jakartas (Indoneesia).

Eestit esindab TAFISAs ühendus Sport Kõigile. Lisaks petankeritele käisid Šiaulias Eesti võimlejad ja oma ala tutvustasid ka kiikingu eestvedajad.