Sisemeistrid tulistamises Kopel, Romanenko ja Sepp

Kohtla-Järvel peetud Eesti sisemeistrivõistlustel tulistamises jäi kolmest esikohamedalist kaks Ida-Virumaale ja üks viidi Tallinna. Autasustamise pildid>>

Juunioride esikohaomaniku selgitas ümbervise, kus Mäetaguse noormees Oskar Sepp tabas kohe esimese viske, millele pealinlane Kuno Kolk ei suutnud samaga vastata ja kuld jäi Ida-Virumaale. Kolmanda koha viis Läänemaale Ilmar Volmer.

Naistegi finaal oli põnev, kus jõhvilane Anna Romanenko läks pealinlase Riina Heina vastu esimese harjutuse järel 8:3 ette, kuid 7,2 m pealt snadi tabanud Hein läks omakorda 13:11 ette ja järgmise ühepunktilise tabamusega oli ta eduseis 14:11, sellele aga vastas Romanenko snadi väljalöögiga, minnes ise ette 16:14 ja viimased visked enam seisu ei muutnud. Romanenko arvele jäi ka naiste päeva parim tulemus, mis oli poolfinaalis visatud 25 punkti. Kolmanda koha viis pealinna Eve Oidsalu, kes vaheringis suutis visata 23 punkti.

Meeste finaali oli Tallinna Kalevi siseasi ning Kaido Kopel alistas Priit Koppeli. Omapärane oli pronksimäng, kus Läänemaa Wicia klubi esindaja Kaspar Sein alistas finalistide klubikaaslase Gern Koha 7:4 (!), kusjuures esimeses ringis olid Koha (28) ja Sein (18) läinud veerandfinaali kahe parema tulemusega. Lisaks oli Koha veerandfinaalis visanud 29 punkti, alistades Kristo Viljaste 29:27, kuid poolfinaalis kaotas ta Koppelile 21:31. 31 punkti sai poolfinaalis ka Kopel.

Kokku osales võistlusel 32 tulistajat. Korraldajate poolt tänusõnad kõikidele võistlejatele ja pealtvaatajatele.

Reitingut juhib endiselt Marek Kolk (145), teisel kohal on naiste liider Eve Oidsalu (118) ja kolmandal Alari Keedus (111). Naistest teine on Anna Romanenko (99) ja kolmas Katri Aavekukk (85). Juunioride parim on Ilmar Volmer (41). Reitingutabel

Järgmised Eesti reitingupunktid jagatakse veebruarikuu teisel nädalavahetusel Tallinnas, kus laupäeval on kavas GP etapp triodele ja pühapäeval Eesti sisemeistrivõistlused paarismängus.