Välishooaega on jäänud veel vaid 4 võistlust !

Läänemaal UusKaldas toimusid nädalavahetusel reitinguvõistlus paarismängus ja Eesti Meistrivõistlused segatriodele. UusKalda petanqueväljakud said just mõni päeva enne võistlusi uuendatud. Uus aluskate freesasfaldist ja pealmine kiht paekivikillustikust. Väljakud olid kõigile veel võõrad, vajavad kohanemist ning sissemängimist.

Laupäeval toimunud reitinguvõistluse võistlussüsteem oli seekord Šveitsi süsteem + karikas. Eelvoorude mängud olid ajapiiranguga ja eelvoorude lõppedes selgusid võistkonnad, kes läksid edasi mängima kohtadele 1 - 8, 9 - 16, 17 - 24 jne. Voorud algasid kindlatel kellaaegadel, samuti lõunapaus.Võistlus sujus hästi ja asjatut ootamist ei olnud. Kui Šveitsi 4 eelvooru sai mängida veel vihmavabalt, siis karikamängudes pidid võistlejad vihmariided välja otsima ja finaalmängude ajal kallas juba päris korralikult. See ei takistanud hästi mängimast meie esindusnaiskonnal. Finaalis kohtusid Marju Velga/Külli Kariste ning Merike Aava/Katri Aavekukk. Edukalt, 13:11 võitsid Marju ja Külli. Kolmanda koha saavutasid David Lukas/Aivar Sein/Silver Kingissepp, kes seisuga 13:7 olid paremad Kalju ja Sten Olmrest.

Pühapäeval toimusid Eesti Meistrivõistlused segatriodele. Võistlussüsteem oli traditsiooniline: puulid +karikas. Registreerus 16 võistkonda, mis jagunesid hästi nelja puuli ja ja hiljem kahte karikagruppi. Pühapäevane ilm hoidis taevaluugid kinni ja petankerid said nautida kena suveilma ja head petangimängu. Võistluspäeva lõpetasid taas edukalt eelmise päeva finalistid Merike Aava ja Katri Aavekukk. Seekord siis koos meestega. Segatrio meistritiitli said Merike Aava/David Lukas/Karl Räis, kes finaalis alistasid seisuga 13:2 võistkonna Katri Aavekukk/Margus Berkmann/Meelis Münt. Pronksmedali võitlesid välja Mare,Silver ja Egert Kingissepp, kes võitsid kohtumise 13:8 , neljandaks jäid Sirje ja Ivar Viljaste ja Ülo Piik.

Järgmised võistlused toimuvad augusti alguses ja korralduskohustus on seekord Valga klubi käes. Edu.