Viljandi Hansaturniir!


Esimest korda toimusid Viljandi petankiplatsidel üleeestilised reitinguvõistlused "Hansaturniir".

Eelmisel suvel valmis saanud väljakud asuvad looduskaunis kohas, otse Viljandi järve ääres. Mängijatele on asukoht väga mugav, sest kohe lähedal on parkla, erinevad söögikohad, tualetid, kaunid pajuhekid ja imekanis Viljandi järv. Samal ajal toimusid linnas rahvusvahelised Hansapäevad ja liikumas oli rohkearvuliselt väliskülalisi, toimus palju kontserte ja erinevaid üritusi.

Laupäevasele paarismängule registreerus 30 võistkonda, kes jagunesid kaheksasse puuli. Mängupäev venis väga pikaks, viimased lahkusid platsidelt alles õhtul kell kümme. Hansaturniiri paarismängu võitis duo Harry Kanistik, Martin Mänd, mis ei olnud neil küll kerge, sest nii poolfinaal kui ka finaal ( mõlemad mängud 13:12 ) kujunesid tasavägiseks ja põnevaks. Teise koha saavutasid Kaarel Mikk ja David Lukas. Kolmanda koha heitluses oli ülekaalukalt paremad Marek Kolk ja Aimar Poom, seisuga 13:5 duo Varje Reede, Maive Sein ees .

Pühapäevasest triost võttis osa 17 võistkonda. Hansaturniiri triovõistluse võitis ülekaalukalt tiimi koosseisus Marek Kolk, Aimar Poom, Alari Keedus. Võistluse lõppedes jäi tabloole seis 13:3 Teise koha saavutas võistkond Kalju Olmre, Silver Kingissepp, Ivar Viljaste. Kolmanda koha mäng nii ülekaalukas ei olnud, tablooseis jäi 13:8 ja võitis kolmanda koha tiim koosseisus Merike Aava, Kadri Arunurm, Sten Olmre võistkonna Sirje Viljaste, Oskar Sepp, Jaan Sepp ees.

Kuna Hansaturniiri korraldajad Varje ja Toomas Reede ehk Petanque Klubi REEDE leidsid võistlusele palju toetajaid ja sponsoreid siis auhinnalaud oli väga rikkalik. Auhindu - meeneid ja muud eluks tarvilikku jagus nii esikolmikule kui ka päris paljudele tagumistele kohtadele. Hansacandle küünlad,Viiratsi angerjafarmi suitsuangerjad,Viljandi linna ja maavalitsuse tassid,Reinu talu ,PK Reede minikuulid,VIKK`i tassid, Continentali mütsid, padjavabrikust padjad.

Järgmised reitinguvõistlused triodele toimuvad juba 21. juunil Tallinnas. Registreerumine on alanud !!

 

 

 

 

10.06.2015