Sisehooaeg 2015 on lõppenud.


Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas viimased sisehooaja võistlused ja üldse viimased võistlused Kotka tänava petangihallis, sest hoone läheb renoveerimisele ja järgmiseks sisehooajaks tuleb leida jälle uued ruumid uute mänguplatsidega.

Talvise hooaja kokku 18 võistlust pakkusid palju võistluspinget ja emotsioone.
Laupäevasele viimasele Eesti sisemeistrivõistlusetele triodele registreerus 12 võistkonda. Võistluspäeva võidukas lõpp, meistritiitel ja kuldmedalid läksid ülekaalukalt võistkonnale Veiko Proos,Kaido Kopel,Margus Berkmann, võites 13:0 hõbemedaliomanikke Mihkel Filipenko,Kaarel Mikk,Kalju Olmret. Kolmas koht ja pronksmedalid võitis samuti ülekaalukalt tiim Andrus Treiman,Martin Mänd,Meelis Münt seisuga 13:7 võistkonna Egert Kingissepp,Silver Kingissepp,Margus Limberg vastu.

Pühapäeval toimus hooaja viimane reitinguvõistlus paarismängus. Võistlusest võttis osa 15 võistkonda.
Võistluspäeva suutis kõige edukamalt lõpetada duo Kaido Kopel,Meelis Münt, kes alistasid finaalkohtumises seisuga 13:7 duo Silver Kingissepp,Margus Limbergi. Kolmanda koha heitluses olid paremad Mare Kingissepp ja David Lukas, duo Aarne Välja,Ivar Viljaste ees.

Sisehooajal toimus üldse kokku 18 erinevat võistlust, millega oli võimalik reitingupunkte koguda. Sisemeistrivõistlusi toimus 6 ja reitinguvõistlusi 12. Reitinguarvestusse läks nendest kokku 13 võistlust: 4 meistrivõistlust ja 9 reitinguvõistlust.
Reitinguarvestuse parimale kolmele mehele, kolmele naisele ja parimale juuniorile on auhinnaks tasuta 2015 aasta litsents ja meene. Samuti kajastub sisehooaja reitingu lõpparvestus suvereitingu arvestuses ühe reitinguvõistlusena, mis läheb igal juhul arvesse.

Nii naiste, kui ka meeste arvestuses oli esikolmik lahtine veel enne viimaseid võistlusi, sest võimalus esikolmikusse saada oli veel mitmel võistlejal. Meeste arvestuses toimuski muudatus just viimaste võistlustega.
Lõplik paremusjärjestus peale viimaseid võistlusi on järgmine:
1.koht: Kaido Kopel 200 punkti ( võttis osa 11 võistlusest )
2.koht: Margus Limberg 191 punkti (võttes osa maksimaalselt kõikidest 18 võistlusest )
3.koht: Silver Kingissepp 190 punkti (võttes osa maksimaalselt kõikidest 18 võistlusest )
Edasi tulevad juba suuremad punktivahed ja 127 punktiga jäi neljandale kohale Ivar Viljaste (võttis osa 12 võistlusest )

Naiste reitinguarvestuses pööret viimase nädalavahetuse võistlustega ei toimunud. Lõplik paremusjärjestus peale viimaseid võistlusi on järgmine:
1.koht: Merike Aava 134 punkti ( võttis osa 10 võistlusest )
2.koht: Varje Reede 101 punkti ( võttis osa 14 võistlusest )
3.koht: Eve Oidsalu 99 punkti ( võttis osa 10 võistlusest )
Napilt 95 puntiga jäi neljandale kohale Mare Kingissepp (võttes osa maksimaalselt kõikidest 18 võistlusest )

Juuniorid võtsid sisehooaja võistlustest osa väga tagasihoidlikult. Üldse osales vaid kolm juuniorvõistlejat: Oskar Sepp, Harry Lusbo, Kuna Kolk. Parim juunior Oskar Sepp, kes võitis reitinguarvestuse 70 punktiga, võttis osa seitsmest võistlusest. Sama palju võistlusosavõtte oli ka Harry Lusbol, kes kogus 29 punkti. Kuno võistles vaid ühel võistlusel.

Sisehooaja autasustamine toimub suvehooaja esimestel võistlustel, 9.mail Tallinnas. Palju õnne parimatele ja edukat suvist hooaega.

01.05.2015